Eventrix

Handlekraftige Eventrix-ansatte redder Ungdomsmesterskapet på sykkel

Til helga (26. – 27. juni) arrangerer Tønsberg CK ungdomsmesterskap i sykling sammen med klubbene i Re og Horten. Sentrale personer i dette arrangementet er løype- og sikkerhetssjef Bjørn Erik Tuv og rittleder Anders Eia Linnestad – begge to erfarne ringrever med tilsvarende roller i WorldTour-rittet Ladies Tour of Norway, og begge to er også ansatt i Eventrix AS. I sammenheng med det store smitteutbruddet i Tønsberg og Færder har de nå måttet kaste om på planene i siste sekund.

En nasjonal konkurranse er ikke mulig i vår kommune så lenge Tønsberg befinner seg i trinn to av gjenåpningen. Så dette sa vi nei til, sier Mona Bondevik i Miljørettet helsevern i Tønsberg kommune.

Ungdomsmesterskapet (UM) i sykling skulle vært arrangert i Undrumsdal kommende helg, og Tønsberg CK søkte om dispensasjon da det ble klart at Tønsberg kommune ble værende i trinn to, og ikke fulgte det aller meste av landet inn i trinn tre.

Hadde vi vært i trinn tre, hadde situasjonen vært lettere. Siden vi er i trinn to var det ingen tvil om at dette arrangementet ikke kunne gjennomføres, sier Bondevik.

For Tønsberg CK og medarrangørene Horten & Omegn CK og Re SK, var det ingen grunn til å bli sittende på gjerdet å deppe av den grunn.
Vi har flyttet arrangementet ut av Tønsberg kommune, sier Bjørn Erik Tuv, løype- og sikkerhetssjef for ungdomsmesterskapet
Vi har full forståelse for situasjonen i Tønsberg, og at kommunen følger de rådene de er gitt av fagekspertisen som finnes i Folkehelseinstituttet. At Tønsberg befinner seg i trinn to, forholder vi oss til – og så klarte vi heldigvis å finne en løsning, sier Tuv.

Løsninger er at løypene for ungdomsmesterskapet flyttes fra Undrumsdal i Tønsberg kommune til Arnadal i Sandefjord kommune der Tønsberg CK har fått grønt lys fra kommunen.
Så nå blir det litt hektisk for oss. Vi satte opp 19 tavler i og rundt Undrumsdal for en stund siden for å informere om sykkelrittet. Disse må vi så fort om mulig flytte til Arnadal nå, sier Bjørn Erik Tuv.

Han og rittleder Anders Linnestad har også lyktes med å få til hastebehandling hos politiet og veimyndighetene for å få tillatelse til rittet på veien i og rundt Arnadal. Så dermed blir det arrangert ungdomsmesterskap allikevel, mye takket være snarrådig og iherdig innsats fra «våre» to!

Her kan du finne mer informasjon om selve mesterskapet :

https://www.facebook.com/groups/500144494023101/

Personvernoversikt

Denne nettsiden bruker funksjonelle og analytiske informasjonskapsler (cookies) for at nettstedet skal gi deg en optimal brukeropplevelse. Disse informasjonskapslene inneholder ikke personlig informasjon. Eventrix og tredjeparter bruker informasjonskapsler til markedsføring og for å sikre at du ser relevante annonser uten å fortelle annonsører hvem du er. Ved å godta innhold nedenfor godtar du bruken av disse informasjonskapslene.

Du kan forandre dine cookie innstillinger ved å navigere til de fanene på venstre siden av skjermen.